Logo Infoczerwonak.pl
Wikipedia Gmina Czerwonak
Rejestracja | Logowanie
Poniedziałek, 18 czerwca 2018
29 października 2016     komentarzy: 0

1 listopada tego roku na największych poznańskich cmentarzach odbędzie się jak co roku kwesta, z której datki zostaną przeznaczone na renowację nagrobków wileńskiej nekropolii.

Marek Woźniak, Marszałek Województwa Wielkopolskiego, który patronuje inicjatywie Społecznego Komitetu „Poznaniacy Rossie i …” tradycyjnie będzie kwestował w Dniu Wszystkich Świętych od godz. 10.00 na cmentarzu na Miłostowie (wejście od Gnieźnieńskiej).

W tym roku zebrana kwota przeznaczona będzie na renowację nagrobka Józefa Antonowicza oraz prace malarskie w kaplicy rodziny Mączyńskich. Podczas zeszłorocznej kwesty na poznańskich cmentarzach udało się zebrać ponad 32,5 tys. złotych. Środki zostały przeznaczone na remont grobu Edwarda Lewałd-Jezierskiego na Rossie.

O godzinie 12.00 na Cmentarzu Zasłużonych Wielkopolan – na zaproszenie Prezydenta Miasta Poznania - Marszałek Marek Woźniak będzie uczestniczył we wspólnym składaniu wiązanek kwiatów na mogiłach wielkich poznaniaków i Wielkopolan: Tadeusza Rugego, Stanisława Taczaka, Cyryla Ratajskiego, Jarogniewa Drwęskiego, Hipolita Cegielskiego, przy pomniku Wojciecha Szczęsnego Kaczmarka oraz na grobach Stanisława Mikołajczyka, Witolda Celichowskiego i Wojciecha Trąpczyńskiego. Kolejna część uroczystości będzie miała miejsce pod pomnikami Armii Poznań, Polskiego Państwa Podziemnego i Armii Krajowej, Ofiar Katynia i Sybiru oraz Poznańskiego Czerwca ’56.


KOMENTARZE

Jeszcze nie skomentowano. Bądź pierwszy!
 

Czytane

Komentowane

Newsletter

Chcesz otrzymywać informacje bezpośrednio na swoją skrzynkę pocztową?

Twój adres e-mail:

W obiektywie

Partnerzy

/cms/zasoby/grafika/_PARTNERZY/kicinonline2.jpg
/cms/zasoby/grafika/_PARTNERZY/jurand.jpg
/cms/zasoby/grafika/_PARTNERZY/logomale.png
/cms/zasoby/grafika/_PARTNERZY/AP_Herb.jpg
/cms/zasoby/grafika/_PARTNERZY/alterlogo_155_.jpg
/cms/zasoby/grafika/_PARTNERZY/logocma_155_155.jpg
 
Logo Infoczerwonak.pl

Chcesz zamieścić informację?
Napisz:
kontakt@infoczerwonak.pl

Regulamin i polityka prywatności »