Logo Infoczerwonak.pl
Wikipedia Gmina Czerwonak
Rejestracja | Logowanie
Wtorek, 22 maja 2018
7 grudnia 2010     komentarzy: 0

W poniedziałek, 6.12.2010 miało miejsce w Sali sesyjnej Akwen podpisanie pierwszej z umów na realizację inwestycji „Kanalizacja obszaru Parku Krajobrazowego Puszcza Zielonka i okolic".

To jedna z największych inwestycji w Wielkopolsce. Łącznie zainwestowanych zostanie 300 milionów złotych. Ten ogromy projekt dofinansowany w wysokości 213,5 mln złotych z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko obejmie łącznie 5 gmin: Czerwonak, Swarzędz, Pobiedziska, Murowana Goślina i Skoki. Widowiskowym momentem było symboliczne złożenie podpisów na prawdziwej rurze kanalizacyjnej – symbolu gigantycznej inwestycji. Rura ta ma blisko 3 metry znajdą się na niej  w miarę postępu inwestycji podpisy wszystkich wykonawców, gospodarzy i realizatora.

"Jest wyjątkowym przykładem na skalę całej Polski, jak my - Wielkopolanie - potrafimy myśleć precyzyjnie, wyprzedzać czas i działać wspólnie. Nie osiągnęlibyśmy tego, gdybyśmy działali osobno" - stwierdził wójt gminy Czerwonak, Mariusz Poznański. W podobnym tonie wypowiadał się Tomasz Łęcki, Przewodniczący Zarządu Związku Międzygminnego Puszcza Zielonka, który podziękował za to, że ponad 6 lat temu "trafił na włodarzy, którzy zdecydowali, że warto łączyć siły". Dzięki temu małym gminom udało się osiągnąć wielki sukces porównywalny do sukcesów miast jak Poznań, Gdańsk czy Warszawa.

To największa inwestycja w ciągu 20 lat samorządu Gminy Czerwonak. Wartość samego pierwszego kontraktu z konsorcjum firm ZRUG sp. z o.o. oraz Harbart W. Bartkowiak sp. komandytowa, wybranym w przetargu nieograniczonym wynosi 14.508.515 zł brutto.

Przemysław Kamiński
Wydział Promocji i Rozwoju
UG Czerwonak


KOMENTARZE

Jeszcze nie skomentowano. Bądź pierwszy!
 

Czytane

Komentowane

Newsletter

Chcesz otrzymywać informacje bezpośrednio na swoją skrzynkę pocztową?

Twój adres e-mail:

W obiektywie

Partnerzy

/cms/zasoby/grafika/_PARTNERZY/kicinonline2.jpg
/cms/zasoby/grafika/_PARTNERZY/jurand.jpg
/cms/zasoby/grafika/_PARTNERZY/logomale.png
/cms/zasoby/grafika/_PARTNERZY/AP_Herb.jpg
/cms/zasoby/grafika/_PARTNERZY/alterlogo_155_.jpg
/cms/zasoby/grafika/_PARTNERZY/logocma_155_155.jpg
 
Logo Infoczerwonak.pl

Chcesz zamieścić informację?
Napisz:
kontakt@infoczerwonak.pl

Regulamin i polityka prywatności »