Logo Infoczerwonak.pl
Wikipedia Gmina Czerwonak
Rejestracja | Logowanie
Poniedziałek, 18 czerwca 2018
11 sierpnia 2014     komentarzy: 0

Mieszkańcy części Klin, Mielna i Dębogóry nie będą musieli wreszcie się martwić o dostawy wody, z którym był niejednokrotnie problem w ostatnich latach.

Od marca br. Gminne Przedsiębiorstwo Wodociągowe prowadziło rozmowy z trzema firmami: Auriga Designe Sp. z o.o., PIB Meliopoz s.c. i Feroco S.A. dotyczące zakupu sieci wodociągowych na terenie gminy. W posiadaniu Auriga Design Sp z o.o. są wodociągi znajdowały się w Dębogórze, Mielnie – okolice ul. Akacjowej – oraz w Klinach – ul. Trakt i ul. Cicha. 23 lipca br. Zawarto umowę kupna wodociągów. Od 1 września br. wodę dostarczać będzie nasza spółka. 

PIB Meliopoz s.c. jest natomiast poprzednim gestorem części wodociągów na terenie gminy. Firma wybudowała ok. 7,5 km sieci wodociągowej, na którą zawarła z firmą Feroco S.A. umowę przewłaszczenia. Z umowy tej nie wynika jednoznacznie, która z firm ma prawo własności do przedmiotowych wodociągów. Pomimo ustalenia dokładnego zakresu rzeczowego oraz ceny zakupu nie doszło do porozumienia między PIB Meliopoz a Feroco i utworzenia dokumentu, z którego wynikałoby, kto jest właścicielem i od kogo Gminne Przedsiębiorstwo mogłoby kupić wodociągi. W związku z tym w tej chwili nie jest możliwe podpisanie umowy kupna-sprzedaży przez gminną spółkę.

Natomiast wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców Bolechowa-Osiedla w rejonie ul. Granicznej, podpisano porozumienie z PIB Meliopoz w sprawie budowy wodociągu. Podpisanie porozumienia było konieczne, ponieważ firma PIB Meliopoz posiada pozwolenie na budowę wodociągu w tym rejonie.

Nowe inwestycje to również m. in. rozbudowa istniejącego ujęcia wody w Potaszach i budowa nowego w Czerwonaku, koło zbiornika wieżowego, co pozwoli nie tylko wykluczyć w przyszłym roku niedobory wody w szczytowych okresach jej rozbioru (co dzieje się teraz, podczas upalnej i bezdeszczowej pogody), ale pozwoli również zapewnić wodę przyszłym jej odbiorcom, zainteresowanym inwestycjami na terenie gminy Czerwonak. Sukcesywnie są również wymieniane hydranty, które wcześniej w wielu przypadkach pozostawały wiele do życzenia.


KOMENTARZE

Jeszcze nie skomentowano. Bądź pierwszy!
 

Czytane

Komentowane

Newsletter

Chcesz otrzymywać informacje bezpośrednio na swoją skrzynkę pocztową?

Twój adres e-mail:

W obiektywie

Partnerzy

/cms/zasoby/grafika/_PARTNERZY/kicinonline2.jpg
/cms/zasoby/grafika/_PARTNERZY/jurand.jpg
/cms/zasoby/grafika/_PARTNERZY/logomale.png
/cms/zasoby/grafika/_PARTNERZY/AP_Herb.jpg
/cms/zasoby/grafika/_PARTNERZY/alterlogo_155_.jpg
/cms/zasoby/grafika/_PARTNERZY/logocma_155_155.jpg
 
Logo Infoczerwonak.pl

Chcesz zamieścić informację?
Napisz:
kontakt@infoczerwonak.pl

Regulamin i polityka prywatności »